נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

על ביטוח סיעודי במקרה מוות

תביעת ביטוח סיעודי במקרה מוות של המבוטח אפשרית, כאשר הנפטר היה במצב סיעודי, טרם מותו והוא לא תבע את חברת הביטוח עבור פיצוי, בהתאם לפוליסה הסיעודית, שהייתה ברשותו. משפחת המבוטח צריכה להוכיח, את מצבו הסיעודי של המבוטח, בהסתמך על מסמכי ביטוח לאומי והמסמכים הרפואיים של המבוטח, בנוגע לתקופה הסיעודית, לקראת פטירתו. את התביעה יש להגיש לחברת הביטוח בתוך 3 שנים ממועד הפטירה, על מנת שהזכאות לפיצוי מכוח, ביטוח סיעודי במקרה מוות לא תתבטל עקב התיישנות. גם כאשר המבוטח לא השלים את תביעתו לפיצוי, בשל ביטוח סיעודי במקרה מוות המשפחה, יכולה להמשיך בתביעה מול חברת הביטוח.

ביטוח סיעודי של קופת חולים

רבים בציבור תוהים לגבי, ביטוח סיעודי כדאי או לא וחשוב להבין את המשמעויות של הנושא בצורה רחבה יותר. ביטוח בריאות ממלכתי של קופת החולים, כולל כיסוי סיעודי בסיסי, של תקופת פיצוי מכוח ביטוח סיעודי זכאות ל- 5 שנים בלבד. ביטוח סיעודי במסגרת סל הבריאות, אינו כולל מצב סיעודי שנגרם מפעולת איבה או תאונת דרכים ובחלק מקופות החולים, גם לא עבור מצב סיעודי, שנגרם מפגיעה בעת טיסה או ממצב רפאי שמקורו במום מלידה. סכום הפיצוי החודשי, תלוי בגיל בו המבוטח הצטרף לביטוח של הקופה, כאשר הסכומים נעים בין 3000 ל-5000 ₪, בהתאם לגילאים השונים ולקופה המבטחת. ההשתתפות של קופות החולים בהוצאות האשפוז במוסדות סיעודיים, מגיע לרוב לכ-80% מסך ההוצאה הנדרשת, בסכומים הנמוכים מהתקרה המקסימלית, שהוגדרה על ידי כל קופה.

חפיפה והשלמה

מכיוון שסל הבריאות הסיעודי של קופות החולים, אינו נותן מענה לכל צרכי החולה הסיעודי והכיסוי שלו מוגבל, בתקופת הכיסוי ובהיקפו, רבים בוחרים לרכוש גם ביטוח סיעודי פרטי נוסף. הרובד הביטוחי של ביטוח סיעודי פרטי נועד, להשלים את זה של הקופה ולהגדיל את היקף הפיצוי, מעבר לניתן מהקופה. בנוסף הביטוח הפרטי יכול לתת מענה לתקופה, שלאחריה ביטוח סיעודי זכאות מסתיימת. סכום החיוב עבור פרמיית סיעוד פרטית, נקבע לפי גילו של המבוטח, בעת רכישת הפוליסה והסכום משתנה לאורך הזמן באופן קבוע, בהתאם למאפייני הפוליסה.

ביטוח סיעודי במקרה מוות -מידע נוסף

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי, ביטוח סיעודי במקרה מוות או שאתם מתלבטים בשאלה, ביטוח סיעודי כדאי או לא אתם נמצאים באתר הנכון. זרקור סוכנות ביטוח מתמחה בפוליסות ביטוח סיעודי פרטיות, כמו גם במגוון ביטוחים נוספים. צרו קשר עם הצוות המקצועי של זרקור סוכנות ביטוח, כאן באתר לקבלת מידע נוסף.

מידע נוסף לעיונכם: