נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

ביטוח למקרה מוות נחשב לביטוח נחוץ ונפוץ. מבוטח שמעוניין להיות בטוח כי במקרה פטירה שלו, משפחתו תהיה מסודרת מבחינה כלכלית יכול לדאוג מראש לכל מיני פתרונות, כאשר אחד מהפתרונות הטובים ביותר לביטחון כלכלי במקרה פטירה הינו על ידי ביטוח למקרה מוות, או בשמו הנפוץ יותר ביטוח חיים או ריסק.

ביטוח למקרה מוות – למי מתאים:

ביטוח למקרה מוות מתאים בעצם לכל אדם שמעוניין לדאוג לרווחתם הכלכלית של בני משפחתו, יורשיו, או המוטבים לפי בחירתו. הביטוח הינו כיסוי על סכום כסף מסוים לפי בחירת המבוטח שבא לידי ביטוי בעת התרחשות מקרה ביטוחי, דהיינו בעת מקרה מוות של המבוטח. במצב כזה, זכאים המוטבים של הנפטר המבוטח (יורשיו החוקיים כברירת מחדל) לקבל את כספי הביטוח שלו. ביטוח למקרה מוות יכול להיות אחד הדברים המהותיים והחשובים ביותר למשפחת הנפטר, בשל כך שלא פעם מדובר במפרנס העיקרי שפטירתו מהווה מכה כלכלית קשה מאוד לבני משפחתו. 

ביטוח סיעודי במקרה מוות:

ביטוח סיעודי הינו ביטוח חשוב מאוד הנותן ביטחון כלכלי לאנשים הנמצאים במצב סיעודי שבעטיו הם אינם יכולים להתפרנס, וגרוע מכך הם אף נזקקים לא פעם לממן הוצאות רפואיות לא מבוטלות. חברות הביטוח מציעות חבילות של ביטוח סיעודי פרטי המאפשרות לקבל קצבה סיעודית שמסייעת מאוד במימון הוצאות תקופה מורכבת זו. הביטוח הסיעודי מסייע להם מאוד לעבור את התקופה המורכבת הזו בצורה הטובה ביותר מבחינה כלכלית. לעיתים מגיע מצב שבו עד שניתנים האישורים המעידים על מצב סיעודי, המבוטח כבר אינו בין החיים.

החוק קובע כי ניתן לתבוע תשלום כיסוי סיעודי גם לאחר מותו של המבוטח. אי לכך, ביטוח סיעודי במקרה מוות הינו רלוונטי לא פעם וכדאי לשים לב לכך ולתת לאיש מקצוע לטפל בנושא. ביטוח סיעודי פרטי רלוונטי עבור מגוון רחב של מצבים סיעודיים הנגרמים מסיבות שונות. למשל, ניתן לקבל קצבת ביטוח סיעודי עבור הלוקים באוטיזם. ביטוח סיעודי אוטיזם מכסה את הלוקים באוטיזם ומאפשר לקרוביהם להגיש עבורם תביעה לקבלת קצבה סיעודית בשל מצבם. גם ביטוח סיעודי אלצהיימר מאפשר לבני משפחה של הסובלים ממחלת האלצהיימר לתבוע עבורם את הביטוח הסיעודי. ביטוח סיעודי אלצהיימר מיקל מאוד על בני המשפחה של החולה המתמודדים עם מצב לא פשוט, ומאפשר להם לטפל בו בראש שקט ללא טרדות ההוצאות הכלכליות הנגרמות מהמצב

מידע נוסף לעיונכם: