נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

 ביטוח חיים למשכנתא וביטוח חיים – הבדלים

ביטוח חיים למשכנתא שונה מביטוח חיים רגיל במספר נקודות חשובות. פוליסה רגילה לביטוח חיים, נועדה לאפשר לשארים של המבוטח, לקבל סכום מוגדר, במקרה של מוות בטרם עת, של בעל הפוליסה. לשם הכיסוי הביטוחי, המבוטח צריך לשלם תשלומים חודשיים קבועים, הנקבעים על ידי החברה המבטחת, בהתאם לגילו של המבוטח ומצבו הרפואי. ביטוח חיים למשכנתא נועד להגן, על החוב של הבנק ולהבטיח את פירעון המשכנתא, במקרה ואחד הלווים ימות, טרם החזרת כלל החוב לבנק. גובה הסכום החודשי עבור הפוליסה, תלוי אף הוא בגילם ומצבם הבריאותי של הלווים. בנוסף לכך, מכיוון שגובה החוב יורד עם כל תשלום חודשי עבור המשכנתא, סכום התשלום החודשי משתנה אף הוא בהתאם.

תוקף הפוליסה בזקנה

כאשר מדובר על ביטוח חיים בגיל מבוגר חשוב להבין, שבכל פוליסה מופיע הגיל שבו היא פוקעת. בגלל שהסיכוי למות עולה ככל שמתבגרים, חברות הביטוח מגבילות את הכיסוי עד לגיל ספציפי. טווח הגילאים בו פוליסת ביטוח חיים גמלאים מאבדת את תוקפה נע בין 67 ל 80 בממוצע, בהתאם לחברה המבטחת ומועד רכישת הפוליסה. חשוב להבין שהשמירה על פוליסת ביטוח חיים בגיל 70 תלויה בגיל הכניסה, כלומר הגיל שבו המבוטח ביצע את התשלום החודשי הראשון, עבור ביטוח חיים בפנסיה לחברת הביטוח.

שינויים בפרמיה

כאמור קודם, סכום הפרמיה החודשי, עבור פוליסת ביטוח חיים למשכנתא יורד, ככל שעובר הזמן, מכיוון שסכום ההלוואה לבנק מתקטן וסכום החוב, שחברת הביטוח צפויה לשלם לבנק, במקרה של מוות יורד כל העת. לעומת זאת, התשלום החודשי עבור ביטוח חיים בגיל מבוגר עולה, ככל שגיל המבוטח עולה, מכיוון שתחולת חייו יורדת. על מנת להמשיך את הכיסוי הביטוחי של ביטוח חיים בגיל 70 חברת הביטוח, תדרוש תשלום חודשי גבוה, שיצדיק בעבורה את לקיחת הסיכון. 

ייעוץ פרטני עבור ביטוח חיים למשכנתא

העלות של הפרמיה החודשית עבור ביטוח חיים בפנסיה תלויה לא רק במגדר, גיל המבוטח וגיל הכניסה לפוליסה. הסכום החודשי נקבע, על פי רמת הסיכון שחברת הביטוח לוקחת על עצמה, בכל פוליסת ביטוח חיים גמלאים באופן פרטני. לכן החברה לוקחת בחשבון, גם את מצבו הבריאותי של המבוטח, משקלו, כמו גם, אם הוא נוהג לעשן. אם אתם צריכים ייעוץ נוסף, לגבי ביטוח חיים למשכנתא או ביטוח חיים לעת זקנה, המומחים של סוכנות הביטוח זרקור ישמחו לסייע. זרקור סוכנות ביטוח הינה סוכנות צעירה בהתפתחות המתמקצעת בתפירת פוליסות ביטוח בהתאמה אישית, לשם כיסוי מיטבי, בעלות נמוכה ככל שניתן.

מידע נוסף לעיונכם: