נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

ביטוח חיים הינו ביטוח נפוץ מאוד כיום וחשוב לא פחות. ביטוח החיים נותן למבוטח את הביטחון כי במידה וחס ושלום הוא ימות בזמן שהוא מבוטח, המוטבים שלו יוכלו לקבל את סכום הביטוח שעליו הוא היה מבוטח לאחר מותו. מדובר בסכום כסף משמעותי שיכול לסייע להם מאוד בתקופה קשה שבה הם מתמודדים עם אובדן יקירם ופעמים רבות הם נקלעים למצב כלכלי קשה כתוצאה מכך. סכום הביטוח אותו הם מקבלים יכול לעזור להם להתמודד בכבוד עם המצב. 

ביטוח חיים – מהו: 

ביטוח חיים הינו כיסוי ביטוחי המוצע על ידי חברות הביטוח הפרטיות ומאפשר למבוטחים להיות מכוסים על סכום כסף מסוים בהתאם לבחירתם, סכום שיוענק למוטבים אותם בוחרים (או ליורשיהם החוקיים כברירת מחדל) בעת התרחשות מקרה מוות של המבוטח בזמן שהוא מכוסה בביטוח החיים. עבור ביטוח החיים משלם המבוטח פרמיה חודשית. זו הסיבה ששמו של ביטוח החיים הינו ריסק. חברת הביטוח לוקחת על עצמה את הסיכון שהמבוטח ייפטר בזמן שהוא יהיה מכוסה על ידי הביטוח והיא תשלם למוטבי המבוטח את סכום הביטוח עליו הוא היה מכוסה. לעיתים, בוחר המבוטח להיות מכוסה על ידי שני ביטוחי חיים במקביל, מה שיוצר בעצם מצב של ביטוח חיים כפול. במקרה של ביטוח חיים כפול, כאשר מגיע מקרה ביטוחי, יקבלו מוטבי המבוטח את סכומי ביטוח החיים הכפול, דהיינו הם יוכלו לקבל את סכומי הפוליסות מכל אחת מחברות הביטוח. 

החוק קובע כי ניתן לתבוע תשלום כיסוי סיעודי גם לאחר מותו של המבוטח. אי לכך, ביטוח סיעודי במקרה מוות הינו רלוונטי לא פעם וכדאי לשים לב לכך ולתת לאיש מקצוע לטפל בנושא. ביטוח סיעודי פרטי רלוונטי עבור מגוון רחב של מצבים סיעודיים הנגרמים מסיבות שונות. למשל, ניתן לקבל קצבת ביטוח סיעודי עבור הלוקים באוטיזם. ביטוח סיעודי אוטיזם מכסה את הלוקים באוטיזם ומאפשר לקרוביהם להגיש עבורם תביעה לקבלת קצבה סיעודית בשל מצבם.

גם ביטוח סיעודי אלצהיימר מאפשר לבני משפחה של הסובלים ממחלת האלצהיימר לתבוע עבורם את הביטוח הסיעודי. ביטוח סיעודי אלצהיימר מיקל מאוד על בני המשפחה של החולה המתמודדים עם מצב לא פשוט, ומאפשר להם לטפל בו בראש שקט ללא טרדות ההוצאות הכלכליות הנגרמות מהמצב

מידע נוסף לעיונכם: