נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

המונח ביטוח חיים משמש להתייחסות להסכם שאדם פרטי (המבוטח) עורך עם המבטח. המבטח מסכים לשלם סכום כסף (הנקרא סכום הפוליסה) למוטב (בדרך כלל, אך לא תמיד, בן זוגו של המבוטח).

פוליסה מסוג זה תוודא שמישהו יטופל כלכלית אם יקרה לך משהו והוא בן/בת הזוג או האדם המיועד שלך.

בחלק זה נדבר על פוליסות ביטוח חיים במקרה התאבדות.

במקרה של התאבדות, פוליסת ביטוח חיים יכולה להועיל למי שנשאר מאחור. הוא מספק את האמצעים לכיסוי עלויות הלוויה וכל הוצאה אחרת שעלולה לצוץ. זה גם יכול לעזור עם מיסי עיזבון ולספק הכנסה חודשית לבני המשפחה במידת הצורך.

עם זאת, לא כל פוליסות ביטוח החיים זהות בכל הנוגע לכיסוי למקרה של התאבדות. הפוליסות שונות בהתאם לסוג הפוליסה, גיל המבוטח, סוג קצבת המוות וגורמים נוספים. לדוגמה, אם לאדם יש פוליסת ביטוח חיים עם הגנה כפולה למוות בשוגג או בשוגג הכוללת התאבדות כמוות בתאונה, אזי אדם זה יהיה זכאי לפיצוי במקרה שיתאבד וכן במקרה ימות.

אנשים רבים אינם מודעים לעובדה שהם זכאים לביטוח חיים במקרה התאבדות. התאבדות נחשבת כתאונה, ולכן אין צורך לבצע בדיקה רפואית כלשהי. הדבר היחיד שצריך להוכיח הוא האם האדם התאבד או לא.

מתי התאבדות מכוסה בפוליסה

התאבדות היא נושא מרכזי במדינות רבות ואחת מסיבות המוות המובילות עבור בני 15 עד 49. נמצא שאנשים שמתאבדים חווים לעתים קרובות דיכאון וחוסר תקווה. זה הוביל לפיתוח דרכים חדשות למניעת התאבדות.

כפי שכולנו יודעים, ניתן לעצב פוליסות ביטוח חיים במקרה התאבדות עם מגוון תכונות.

מוות בשוגג הוא הכיסוי הנפוץ ביותר להתאבדויות. התאבדות מכוסה בכך אם היא אירעה בזמן שהאדם ביצע מעשה שלא נועד לגרום למותו שלו.

כאשר אדם מבצע מעשה של ניסיון התאבדות ומצליח להרוג את עצמו, זה בדרך כלל מכוסה במסגרת פוליסה מסוג זה. אם פוליסת ביטוח החיים של מישהו אינה מכסה התאבדויות בקטגוריה אחרת, היא צריכה לכסות גם ניסיונות התאבדות.

האם יש לכסות התאבדות של אדם? זו שאלה שקשה לענות עליה. זו החלטה אישית להפליא שכל אדם צריך לקבל בעצמו. אולם נראה כי ההסכמה הכללית היא שאם ההתאבדות נבעה ממחלת נפש, היא צריכה להיות מכוסה בפוליסה.

מהו ביטוח ריסק

ביטוח ריסק הוא כיסוי מפני הפסדים מאירועי ביטוח. זהו סוג הביטוח שמגן עליך מפני סיכונים בהסתברות, בגודל שונה או שניהם.

זה יכול להיות עבור סיכון אישי או סיכון קבוצתי. פוליסת סיכונים קבוצתית מכסה מספר אנשים המזוהים בפוליסה, בעוד שפוליסת פרט מכסה אדם אחד בלבד.

ביטוח ריסק מספק הגנה מפני הפסדים כספיים עקב פגיעה ברכוש, מוות או אובדן אחר שעלול לפקוד אדם, משפחה או חברים בקבוצה.

ביטוח ריסק הוא סוג של ביטוח המכסה את הנזק הפוטנציאלי לרכוש או לאנשים מאירועים בלתי צפויים. זה כולל כיסוי לאסונות טבע, תאונות והתקפות טרור. ישנם שלושה סוגים שונים של ביטוח ריסק:

אחריות כללית – מכסה הפסדים עקב נזקי גוף/מוות או נזק לרכוש

אחריות מוצר – מכסה הפסדים עקב מוצרים פגומים שנמכרים על ידי החברה

אחריות סייבר – מכסה נזקים לתוכנת מחשב או נתונים שנגרמו על ידי האקרים.

ניתן להגדיר זאת גם כהסדר חוזי שבו צד אחד (המבטח) מקבל אחריות על הפסדים שעלולים להיגרם לצד אחר (בעל הפוליסה) עקב סיכונים שאינם מבוטחים כנגדם בדרך אחרת, כאשר שני הצדדים חולקים אחריות. על מתן פיצוי בעת הצורך.

כספי ביטוח חיים במקרה התאבדות לבני המשפחה

כאשר מישהו מתאבד, זה נחשב כטרגדיה משפחתית שמותירה את כל קרובי המשפחה בהלם. המשפחה מאבדת לא רק חבר אחד אלא שניים. הראשון הוא האדם שהתאבד והשני הוא האדם שגרם להם כאב נפשי עד שנטלו את חייהם.

האדם שהתאבד כבר לא יהיה בסביבה כדי לעשות מעשים טובים או לעזור לכל מי שזקוק לו, בעוד שהאחר ממשיך לחיות עם אשמה או בושה

משפחות מסוימות שאיבדו את המפרנס שלהן באסון או בתאונה, או שיש להן חבר נכה במשפחה, עשויות לפצות על אובדן באמצעות כספי ביטוח.

כספי ביטוח הם סכום כסף שאדם יקבל אם במקרה נהרג בתאונה או באמצעים אחרים. סוג זה של תשלום מכונה לעתים קרובות הטבת מוות.

מה זה כולל? כספי ביטוח מהמעסיק שלך או מפוליסת ביטוח החיים האישית שלך עשויים לכלול הטבה לבן הזוג הנותר בחיים ולילדים, אך זה ישתנה בהתאם לסוג הפוליסה שיש לך ואיזו חברה אתה נמצא. זה עשוי לכלול גם מתנה כספית, כגון סכום חד פעמי או תשלום קצבה למי שתציין בפוליסת ביטוח החיים שלך.

 ביטוח חיים במקרה התאבדות -מידע

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי פוליסת ביטוח החיים, המתאימה ביותר עבורכם, פנו כאן באתר לייעוץ מקצועי של סוכן מזרקור סוכנות לביטוח. החברה מתמחה, במגוון סוגי פוליסות מכל החברות השונות והיא, יכולה להתאים את הפוליסה הטובה והמשתלמת ביותר בעבורכם ספציפית. זרקור סוכנות ביטוח היא סוכנות צעירה בצמיחה, המחויבת לטיפול מקצועי ושקוף מול כל לקוח.

 

מידע נוסף לעיונכם: