נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

מה חשוב להבין לגבי ביטוח דירה ותכולה

כאשר מדובר על ביטוח דירה ותכולה חשוב להבחין בין ביטוח דירה שנעשה באופן עצמאי מול חברות הביטוח, על ידי בעלי הדירה או על ידי השוכר, המתגורר בה, לבין ביטוח למשכנתא. ביטוח למשכנתא נעשה על ידי בעלי הנכס, שנטל הלוואה מהבנק לשם רכישתה והביטוח נועד להבטיח, את החזר החוב לבנק המלווה. ביטוח דירה ותכולה למבנה מספק הגנה, מפני נזקים שייגרמו למבנה, מאירועים לא צפויים כגון, שריפה, פיצוץ ונזקי טבע. ביטוח דירה ותכולה נוגע גם לרכוש של הדיירים. ביטוח התכולה נועד לפצות את המבוטח במידה והרכוש ייגנב או יינזק.

רכוש יקר ערך

האלמנט הביטוחי של התכולה, רלוונטי גם עבור ביטוח דירה שכורה על ידי הדיירים. השוכרים יכולים להגן על עצמם, במידה והם מחזיקים בדירתם השכורה חפצים יקרים באמצעות פוליסת ביטוח לתכולת הדירה. במהלך חתימה על ביטוח דירה שכורה מכינים רשימה, של הרכוש והחפצים יקרי הערך, שיכללו במסגרת הפוליסה, כולל הערכה של השווי, של כל פריט ברשימה. ביטוח דירה ותכולה נועד מלבד עבור אירועי גניבה, גם למקרים של שריפה או נזקי מים, העלולים לפגוע בתכולת הדירה.

נזק של צד שלישי

אלמנט ביטוחי נוסף בביטוח דירה הרלוונטי במיוחד, במסגרת ביטוח דירה בשיפוץ הוא ביטוח צד שלישי. פוליסת ביטוח דירה צד ג מגן מפני נזקי גוף, של מבקרים או בעלי מקצוע בזמן שהותם בדירה. ביטוח דירה צד ג יכול לכסות את הטיפולים הנדרשים של בנפגע בדירתכם, ללא צורך להכניס, את ידכם לכיס לשם כך. הביטוח יכסה את הפגיעות של הנפגעים, במידה והם נגרמו בתום לב וללא כוונה להזיק. כאמור במסגרת, ביטוח דירה בשיפוץ חשוב לכלול, הגנה על בעלי הדירה והשוכרים, מפני נזקי גוף שייגרמו לעובדים במהלך השיפוץ. כאשר רוכשים ביטוח דירת גג חשוב לוודא, שהכיסוי כולל את הנזקים האופייניים לדירות מסוג זה, לרבות החשיפה לרטיבות ולנזקים, כתוצאה מאיטום לא מיטבי וכדומה.

ביטוח דירה ותכולה מידע נוסף

אם אתם זקוקים למידע נוסף על ביטוח דירת גג או שאתם רוצים לשמוע, על המרכיבים השונים של ביטוח דירה ותכולה הגעתם למקום הנכון. סוכנות הביטוח זרקור היא חברה צעירה, המתמחה בכל סוגי הביטוח, לרבות ביטוח דירה, מבנה ותכולה. צרו קשר כאן באתר, לשם קבלת ייעוץ ראשוני של סוכן מזרקור סוכנות ביטוח, בנוגע לכל סוגיה ביטוחית העומדת בפניכם.

מידע נוסף לעיונכם: