נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

בריאות נפשית היא מונח המתייחס לרווחתו הרגשית והפסיכולוגית של מישהו. בריאות נפשית היא כמו בריאות גופנית, אבל היא מכסה את הרגשות והמחשבות ולא את התסמינים הגופניים.

בעיות בריאות הנפש ממשיכות להיות הגורם המוביל לנכות ברחבי העולם, ומשפיעות על יותר מ-300 מיליון אנשים.

מול הקושי ההולך וגובר לקבל כיסוי סביר לבעיות בריאות הנפש, ביטוח בריאות הנפש מסתמן כחלופה מבטיחה.

ביטוח בריאות טיפול פסיכולוגי נועד לספק כיסוי למחלות פסיכיאטריות מסוימות, כגון הפרעה דו קוטבית או דיכאון. המטרה של מדיניות זו היא לתת למטופלים גישה לטיפול שאין להם אותו באמצעים מסורתיים.

סוגי טיפול פסיכולוגי

ישנם מספר הצעות לביטוח בריאות טיפול פסיכולוגי. בנוסף ישנם מספר טיפולים פסיכולוגיים בשוק. ביניהם

טיפול קוגניטיבי התנהגותי – טיפול קוגניטיבי התנהגותי הוא סוג של פסיכותרפיה או טיפול בדיבור המסייע לאנשים ללמוד לזהות מחשבות ורגשות שעלולים לגרום לבעיות. מטפל קוגניטיבי התנהגותי יכול לעזור עם בעיות בריאות נפשיות רבות ושונות, כולל דיכאון, חרדה, הפרעות אכילה, התמכרות, פגיעה עצמית, בעיות שינה ומתח הקשור לעבודה.

טיפולי פסיכותרפיה – עם פסיכותרפיסט, לקוח יכול לפתח תכנית טיפול ותכנית מותאמת אישית לבריאות הנפשית שלו. פסיכותרפיסט מסייע לאנשים עם בעיות נפשיות שונות, כגון הפרעות חרדה, דיכאון או התמכרות. פסיכותרפיה היא חלק חשוב מהטיפול שהם מספקים מכיוון שהיא מאפשרת למטופלים לפתח תוכנית טיפול ותוכנית מותאמת אישית לבריאות הנפשית שלהם.

טיפול באמנויות – לא מדובר ביצירת יצירות אמנות כשלעצמן, אלא בשימוש בתהליך היצירתי כצורת ריפוי.

המטפלים באמנויות ההבעה ישתמשו פעמים רבות ב”אומנויות” בניסיון ליצור קשרים בין מחשבות ורגשות מופשטים לבין הפעילויות הקונקרטיות יותר, המעניקות למטופלים תובנות חדשות על עצמם.

סוג זה של טיפול כולל לרוב חקר טכניקות שונות כגון ציור, ציור, פיסול, צילום, ריקוד, קומפוזיציה מוזיקלית ואפילו כתיבה.

מטפלים באמנויות מאמינים שיצירת אמנות יכולה להיות טיפולית עבור אנשים מכל הגילאים עם כל סוג של רגש.

למה ביטוח בריאות טיפול פסיכולוגי חשוב

אם אתם שואלים את עצמכם למה ביטוח בריאות טיפול פסיכולוגי חשוב? אז הוא חשוב מסיבות רבות. הוא עוזר לאנשים עם הפרעות פסיכולוגיות, הוא עוזר לאנשים בריאים בנפשם לשפר את רווחתם הנפשית, והוא מספק את הכלים הנפשיים להתמודד עם אתגרי החיים.

מטרת הפסיכותרפיה היא לספק הקלה בסימפטומים של מחלות נפש, להפחית מצוקה או לשפר את הרווחה כולל כישורים חברתיים או ביצועים בעבודה.

מה מכסה ביטוח לטיפול פסיכולוגי

השימוש בסוכן למטרה זו יהיה לברר את הפוליסה הטובה ביותר והסוכן יוכל לומר לך מה לא נכלל ומה מכוסה.

הכיסוי הביטוחי יכול להשתנות ממקרה אחד למשנהו. עם זאת, לרוב קל יותר לאדם לראות מטפל, לדבר על בעיותיו ולקבל את העזרה הדרושה לו אם הביטוח שלו מכסה טיפול נפשי.

הרבה אנשים לא מודעים ממה בעצם מורכב טיפול פסיכולוגי. לרוב, הטיפולים כוללים טיפול קוגניטיבי התנהגותי ופסיכותרפיה.

פגיעה פסיכולוגית היא מונח רחב ומכסה נזק נפשי ורגשי אשר נגרם על ידי גורם פנימי או חיצוני.

הביטוח יכסה בדרך כלל טיפול בפגיעה נפשית עם כמה סייגים. אם לאדם יש מצב קיים, ייתכן שחברת הביטוח לא תכסה שום דבר מזה כי הם מאמינים שזה היה קיים מראש לאירוע. הם גם ירצו לדעת אם האדם עבר טיפול קודם במצבו לפני שהם ישלמו על כך שוב.

החזר על טיפול פסיכולוגי

אנשים רבים אינם מודעים לכך שהם זכאים להחזר עבור טיפול פסיכולוגי באם עשו ביטוח בריאות טיפול פסיכולוגי. ההחזר יכול להתבצע בצורה של החזר כספי, שובר לטיפולים עתידיים, או אפילו מזומן. עם זאת, ישנן דרישות מסוימות שצריך לעמוד בהן כדי להיות זכאי להחזר. לדוגמה, עליך לקחת חלק במהלך טיפול מאושר אצל ספק מאושר.

אנשים רבים אינם יודעים שהם זכאים להחזר עבור טיפול פסיכולוגי. ישנן דרישות מסוימות שצריך לעמוד בהן על מנת לקבל את האישור אך אם דרישות אלו אינן מתקיימות אז עדיין ניתן לקבל החזר באמצעים מסוימים אחרים כגון החזר כספי או תשלום במזומן.

מידע נוסף לעיונכם: