נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

על קרנות השתלמות וגמל

בשונה ממוצרי פנסיה אחרים קרנות השתלמות וגמל הינם נזילים יחסית, החל משש שנים מפתיחת הקופה. מכיוון שהכיסוי של קרנות השתלמות וגמל מיועד גם עבור השתלמויות מקצועיות, ניתן למשוך עבור לימודים מקצועיים סכומים מהקרן, כבר לאחר שלוש שנים ממועד פתיחת הקופה. התפוצה של קרנות ההשתלמות עולה בשנים האחרונות, בעוד מסלולי הגמל נמצאים בירידה, מסיבות רגולטוריות שונות.

תקרת הטבת המס

יתרון מובנה נוסף של קרן השתלמות בניהול אישי נוגע לפטור ממס בעת המשיכה, כולל על הרווחים בחיסכון. הטבת המס נוגעת לסכומים שהופקדו על ידי העובד והמעביד, עד לתקרה של כ15 אלף שקלים. עבור הסכומים שהמעביד מפקיד, לקופת קרן השתלמות בניהול אישי מעבר לתקרה, ישנו מיסוי כפול. בעת ההפקדה הסכום יחויב במס בגובה, התלוי בשיעור המס השולי על העובד. בנוסף במועד המשיכה יתבצע מיסוי רווחי הון על הרווחים הריאליים.

צירוף אישור עוסק מורשה

לגבי מסלולי החיסכון המשתלמים ביותר לפי תחום העבודה, מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח של זרקור סוכנות ביטוח. ישנם מסלולים מקצועיים כמו קרן השתלמות גננות המתאימים ספציפית, לצרכים המקצועיים של החוסכים. מסלול חיסכון קופת גמל במעמד עצמאי מתאפשר רק לבעלי הכנסה ממשלח יד או לבעלי עסק ולכן, בעבור פתיחת קופת גמל במעמד עצמאי, יש לצרף אישור עוסק מורשה. כאשר מדובר על קופת גמל במעמד שכיר אם ההפרשות הפנסיוניות של העמית, הם לא בעבור כל השכר, ניתן לבצע הפקדות נוספות במעמד של עצמאי. קופת גמל במעמד שכיר שונה, בכל מה שנוגע להטבות מס ומומלץ להתייעץ עם אנשי המקצוע של זרקור סוכנות ביטוח לגבי האפשרות האידיאלית בעבורכם.

מידע מפורט לגבי היתרונות של קרנות השתלמות וגמל

עצמאים יכולים להפקיד עבור חיסכון בקופת קרנות השתלמות וגמל ללא הגבלה. עם זאת הטבת המס, הניתנת בעבור ההפקדות, מוגבלת בהתאם לתקרת ההכנסה השנתית, כפי שמוגדר בתקנות של מס הכנסה. התחום של קרנות השתלמות וגמל מורכב ובעל השפעה עצומה על רמת החיים לאחר הפרישה ויש לקחת את הנושא ברצינות. אם אתם זקוקים למידע נוסף, לגבי קרן השתלמות גננות או כל נושא ביטוחי אחר, הגעתם למקום הנכון. צרו אתנו קשר, כאן באתר או בטלפון, כבר היום וקבלו ייעוץ מקצועי פנסיוני של סוכן ביטוח מקצועי מהמעלה הראשונה.

מידע נוסף לעיונכם: