נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

החיים מלאים באתגרים. כדי להבטיח שנוכל להם על הצד הטוב ביותר, חשוב שנדאג לעצמנו לעתודות. כחלק מניהול הסיכונים הכולל של המשפחה, חשוב שיעמדו לרשותנו פתרונות חיסכון גמישים, נזילים ומשתלמים, לצד החסכונות הפנסיוניים. קרן השתלמות היא ללא ספק אחד מהאפיקים הגמישים והמניבים ביותר הניחן בנזילות גבוהה ומתאים לעצמאים ושכירים כאחד. כיצד נבחר בקרן הנכונה ונפיק ממנה את המיטב? אספנו כמה נקודות שחשוב לדעת על קרן השתלמות.

מה זה קרן השתלמות?

קרנות ההשתלמות נועדו במקור עבור אנשי מקצוע למימון תוכניות הכשרה והשתלמות מקצועית. מדובר במכשיר חיסכון גמיש לטווח ארוך או בינוני המאפשר לך לצבור רווחים עם הטבות מס משתלמות במיוחד. ניתן להפקיד אן קרן ההשתלמות מדי חודש ולאחר 6 שנים, הסכום כולו זמין למשיכה ב-0% מס רווחי הון. משמעות הדבר בפועל היא שניתן מדי חודש להפקיד חלק מהכנסתך מבלי שייכלל בהכנסתך החייבת וליהנות מהטבת מס משמעותית.

אם הכסף ישמש אותך ללימודים או השתלמויות מקצועיות, ניתן יהיה למשוך את הכסף ללא מס כבר תוך 3 שנים בלבד.  

קרן השתלמות – כל היתרונות

אין כל פלא שמדובר באחד ממכשירי החיסכון הפופולריים ביתר כיום. הטבות המס והפתרון הרב תכליתי, הופכים אותה לאחד מהאפיקים המשתלמים ביותר. בעלי עסקים עושים שימוש תדיר בכלי זה כדי לצמצם את חיובי המס שלהם. גם המדינה מצדה, מעודדת את הציבור לרכוש קרנות השתלמות ככלי נוסף שיספק להם ביטחון לצד הפתרונות הפנסיוניים. כיום, ניתן ליהנות מהטבת המס כבר מהשקל הראשון ללא הגבלה.

איך זה עובד?

מדובר בתהליך פשוט וקל. לאחר בחירה בחברת הביטוח דרכה ברצוננו להקים קרן השתלמות, נשב עם יועץ ונבחר בסכום ההפקדה המתאים ועל פי יעדי החיסכון, נגדיר את הקרן המתאימה לנו. ניתן להתאים בגמישות רבה את רכיב ההשקעות בחיסכון שלנו שישפיע על התשואה והסיכונים בקרן. ככל שנספק יותר מידע ליועצים אודות היקף ההכנסה ויעדי החיסכון שלנו, כך נוכל להתאים את הקרן לצרכים שלנו באופן מדויק יותר.

איזו קרן השתלמות תיחשב משתלמת?

לקראת הבחירה בקרן המתאימה, יש לבחון את מידת הגמישות העומדת לרשותנו בהתאמת רכיב ההשקעה ואת גובה דמי הניהול. כיום, 2% על הצבירה נחשבים כדמי ניהול שגרתיים, אך אם ננהל משא ומתן יעיל, נוכל לקבל תנאים משתלמים אף יותר.

מידע נוסף לעיונכם: