נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

קופת גמל נחשבת לאחד ממכשירי החיסכון המשתלמים והמבוקשים ביותר. התשואות הגבוהות שרושמות קופות הגמל באופן מסורתי לאורך השנים והגיוון הגדול במרכיבי החיסכון גורמים לקופות הגמל להיחשב כמכשירי חיסכון מבוקשים מאוד, בין כשמדובר על חיסכון למטרות פנסיוניות ובין כשמדובר על חסכון לכל מטרה אחרת.

קופת גמל במעמד עצמאי – מאפיינים

עד לפני מספר שנים, עצמאים לא היו מחויבים להפריש עצמם הפרשות לקרן פנסיה. להבדיל משכירים שלגביהם מדובר בהפרשות חובה מאז ומתמיד, הפרשות אשר מתחלקות בין העובד למעביד בהתאם לשכר אותו הם הרוויחו ובמבנה הפרשות הקבוע בחוק, כאשר מדובר בעצמאי, לא הייתה עליו כל חובה להפריש הפרשות פנסיוניות. החל משנת 2017 הועבר חוק הקובע כי גם על עצמאיים להפריש באופן קבוע (מדי חודש) הפרשות לצורך חיסכון פנסיוני. סכומי ההפרשות ומבניהן שונה מהפרשות של שכיר, והוא תחלק למספר רבדים. על מנת לשכנע את העצמאים לדאוג לעצמם למבנה הפרשות גבוה ככל האפשר, ניתנת להם האפשרות לקבל הטבות מס עבור ההפרשות הפנסיוניות שלהם החל מסכום מסוים. למשל, עצמאי שמפריש עד 71,000 שח בשנה לקופת גמל להשקעה זכאי לקבל ניכוי בשיעור סכום מהמס השנתי אותו הוא צריך לשלם לרשויות המס. בנוסף לכך, הפקדה זו של 71,000 שח יכולה להתפרס על פני כל השנה או לחילופין להתבצע כהפרשה חד פעמית במהלך השנה. מה שקובע זה הינו הסכום, וכל עוד הסכום הוא עד 71,000 שח, מקבל המפריש ניכוי מס בשיעור הסכום הזה. מטרת החוק היא לדאוג לביטוח פנסיה לעצמאיים. החוק מכיר בכך שעצמאיים נאלצים להתמודד בכוחות עצמם עם הוצאות רבות, מה שגורם לעיתים להזנחת ההפרשות הפנסיוניות.

מתוך דאגה לעתידם של העצמאיים, מחייבם החוק בביטוח פנסיה לעצמאיים, ועל מנת לבוא לקראתם, מאפשר להם החוק לקבל ניכויי מס עד הפקדות שנתיות בגובה מסוים. קופת גמל בניהול אישי, או קופת גמל במעמד עצמאי הינן קופות גמל במעמד מיוחד אשר הטיפול בהן מצריך ליווי מקצועי על מנת לתת למפקיד העצמאי את המסלול המשתלם עבורו מחד ואת אפשרויות הטבות המס המקסימליות מאידך. 

מעוניינים לפתוח קופת גמל במעמד עצמאי? זקוקים לעזרה בניהול קופת גמל בניהול אישי? זרקור סוכנות לביטוח עומרי פרץ מאפשרת לכם לקבל את התנאים הטובים ביותר בקופת הגמל שלכם 

מידע נוסף לעיונכם: