נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

אחד מהכלים החשובים ביותר לניהול סיכונים יעיל ואמין, הוא רכישת מוצרים פנסיוניים וקרנות חיסכון שיאפשרו לנו לתכנן את עתידנו בתבונה. רובנו איננו חושבים יתר על המידה על היום בו נגיע לגיל פרישה כשאנו מתחילים את חיינו המקצועיים. עם זאת, חשוב שכבר עכשיו נתכנן את היום בו נזדקק לעתודות הללו. עם פתרונות החיסכון הנכונים, נוכל להגשים את כל החלומות שהנחנו בצד בכל השנים בהם אנו עובדים קשה כדי להבטיח ביטחון למשפחתנו.

אז כיצד נבחר בפתרון שיותיר בידינו הכנסה נאה ויספק מענה לכל הצרכים שלנו?
אלו כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון.

לשם מה נדרשים מוצרים פנסיוניים?

כולנו יודעים שחשוב לדאוג לפנסיה, אבל מה בעצם היא כוללת? בין אם נלך על קופת גמל, קרן פנסיה או ביטוח מנהלים, תוכנית חיסכון נועדה לספק מענה לשני יעדים חשובים בעתיד המבוטח ומשפחתו על ידי שני רכיבים:

  • הרכיב הביטוחי – החיסכון הפנסיוני כולל כיסויים ביטוחיים במקרים של פטירה או אובדן כושר עבודה שיאפשרו לנו לשמור על הכנסה יציבה ולספק רשת ביטחון לבני משפחתנו אל מול כל תרחיש.
  • הרכיב המימונה – מספק מענה מקיף לכל צרכי האדם ומשפחתו שיאפשרו לשמור על אורח וסגנון החיים אותו מימנו במשך רוב חיינו. לרוב יהיה מדובר בקצבה חודשית קבועה שתהיה זמינה לך עם הגיעך לגיל פרישה.


נזילות החיסכון שלך, הגמישות בניהולה ושיקולי המיסוי הם רק חלק מההיבטים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת המכשיר הפנסיוני האידיאלי. עם הייעוץ הנכון, ניתן למצוא את הפתרון שיספק מענה לכל הצרכים שלך.

אז מה מבחין בין מוצרי החיסכון השונים?

אלו כמה קריטריונים שמומלץ לבחון בעת בחירה בתוכנית החיסכון שלך:

  • דמי הניהול – כל קרן תגבה דמי ניהול לאורך כל תקופת החיסכון, חשוב שנבחן היכן נוכל לשלם את דמי הניהול הנמוכים ביותר ולהשאיר בידינו סכום גבוה ככל הניתן.
  • יעדי החיסכון – האם ברצונך לעשות שימוש בחסכונות שלך גם לפני הגיעך לגיל פרישה מבלי לשלם מיסים גבוהים? כיצד ברצונך לקבל את הסכום ולאילו מטרות?
  • מהו רכיב ההשקעות במסלול שלך? – תוכניות חיסכון שונות, כמו קופת גמל להשקעה, למשל, תאפשר לך להגדיר את רכיב ההשקעות במניות ואג”חים באופן גמיש ומותאם אישית. כך, ניתן לשלוט במידה רבה בסיכונים ובתשואה שלך לאורך כל תקופת החיסכון.
  • היקף הרכיב הביטוחי – בעוד שבמסגרת קופת הגמל לא נוכל לקבל כיסוי ביטוחי, ביטוח מנהלים וקרן פנסיה יספקו לך ביטוח שארים ואובדן כושר עבודה. חשוב שנבחן מהו גובה הכיסוי, באילו אירועים נוכל לקבל כיסוי ועד כמה ניהול הכיסויים הוא גמיש.

מידע נוסף לעיונכם: