נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

על החשיבות של ביטוח רפואי לחו”ל

ביטוח רפואי לחו”ל הנרכש במסגרת ביטוח נסיעות נועד להבטיח כיסוי של שירותי רפואה בחוץ לארץ. הכיסוי נועד למקרי חירום של חולי או תאונה ומכסה טיפולים תרופתיים, אשפוז בבית חולים, פינוי למרפאות ובתי חולים, הטסה רפואית לישראל, הטסת מלווה מישראל ואף טיפולי שיניים לעזרה ראשונה.

פעילות אתגרית

במסגרת ביטוח רפואי פרטי לחוץ לארץ, חשוב להתאים את הכיסוי לאופי הטיול או הנסיעה. במידה ואתם נוסעים לחופשת סקי או טיול אתגרי, יש לבצע הרחבה של פוליסת ביטוח רפואי לחו”ל על מנת, שתכסה פגיעות המתרחשות בעת הפעילות, בעלת הסיכון הגבוה. רכישת ביטוח רפואי פרטי ללא דיווח על פעילות ברמת סיכון גבוהה, יכולה לגרום לאי הסכמה של החברה המבטחת, לשלם על ההוצאות הרפואיות שייגרמו כתוצאה מתאונה, במהלך הפעילות הנובעת מאופי הפעילות המיוחד.

מערכת הרפואה וכיסוי ביטוחי

לכל מדינה ישנה מערכת בריאות בעלת מאפיינים שונים וברמות שונות. כשמדובר על ביטוח רפואי לחו”ל חושב להבחין בים נסיעות למדינות מתפתחות, לבין מדינות בעולם השלישי. במדינות המערב, גם מערכת הבריאות הציבורית מעניקה טיפולים רפואיים ברמה גבוהה, אך הם ניתנים בחינם או בעלויות קטנות לאזרחי אותם המדינות בלבד. החשיבות של ביטוח רפואי לחו”ל במדינות אלו משמעותו, שיהיה החזר להוצאות הנדרשות של שירותי הרפואה במדינות אלו.

מדינות מתפתחות

כאשר נוסעים למדינות בעולם השלישי חשוב להבין שמערכות הבריאות במדינות אלו, במקרים רבים הינם ברמה ירודה ביותר והכיסוי הביטוחי, יכול להפנות למרפאות פרטיות המיועדות לטיפול בזרים. גם מבחינת העלויות, מדינות רבות בעולם השלישי גובות מתיירים סכומים עצומים, על הטיפולים השונים. חשוב במיוחד בעניין זה הטסה רפואית חזרה לארץ בעת חירום, על מנת להגיע במהירות רבה לשירותי רפואה מערביים מתקדמים. 

ביטוח רפואי לחו”ל מהטובים ביותר

ביטוח בריאות פרטי רלוונטי לא רק בחוץ לארץ. בתחום זה חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע, כמו אלו של זרקור סוכנות ביטוח. מכיוון שבמקרים רבים הביטוח הנוסף מכסה אירועים שכבר מבוטחים על ידי הביטוחים המשלימים של קופות החולים, במקרים רבים, אין טעם לשלם כל חודש על פוליסה מיותרת. הנושא של כפל ביטוחי נחשב למכת מדינה בעת האחרונה וכדאי להתייעץ עם סוכן חיצוני של זרקור סוכנות ביטוח, אם יש צורך בביטוח הפרטי הנוסף מבחינת הפיצוי לאפשרויות השונות.

מידע נוסף לעיונכם: