נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

ללא ספק, בית בבעלות פרטית הוא חלום המשותף לאזרחים רבים בישראל. מדובר בציון דרך משמעותי בחיי המשפחה וברוב המקרים, הדרך אל הבית תהיה רצופת אתגרים. גם לאחר שנים של עבודה קשה וחסכונות, סביר להניח שנזדקק לפתרון מימון. לכן, רובנו נמצא את עצמנו בבנק המשכנתאות לקראת רכישת בית החלומות שלנו. גם לאחר שמצאנו את תמהיל המשכנתא המושלם, בתנאים שניתן לעמוד בהם באופן מיטיב, ישנה עוד החלטה משמעותית אחת שעלינו לעשות – כיצד נעשה ביטוח משכנתא?

כיום, כל לוקח משכנתא מחויב על פי חוק לרכוש את המוצר הביטוחי הייחודי הזה כדי לקבל זכאות להלוואה. כאן נלמד בדיוק מהו ביטוח משכנתא וכיצד מומלץ לרכוש אותו.

מהו ביטוח משכנתא?

מדובר למעשה במוצר המורכב משני כיסויים ביטוחיים שונים:

  • ביטוח דירה – הביטוח מכסה נזקי מבנה הנגרמים לנכס שלך לאורך תקופת החזר המשכנתא 0 מליקויי בניה ועד לשריפות והצפות. כך, יש כיסוי אל מול כל סיכון בתקופת ההלוואה.
  • ביטוח חיים – כדי להבטיח שהחזרי המשכנתא יישמרו והנכס יישאר ברשות המשפחה גם במקרה של פטירה, חלילה, כולל ביטוח המשכנתא גם ביטוח חיים שיכסה את תשלומי המשכנתא.

 

היכן מומלץ לרכוש ביטוח משכנתא?

לרוב, הבנק יציע לך לרכוש ביטוח משכנתא דרכו. ברוב המקרים, הכיסוי הביטוחי שנוכל לקבל במסגרת הפוליסה בבנק יהיה מוגבל למדי. רכישת ביטוח משכנתא מחברת ביטוח יאפשר לך להרחיב את הכיסויים ולהבטיח שהמשכנתא שלך מוגנת גם במקרים של אובדן כושר עבודה, תאונות ופציעות, ולא רק במקרה של פטירה. כמו כן, ביטוח דירה מורחב שיכלול גם כיסוי נגד פריצות וונדליזם יאפשר לך להגן על הנכס שלך באופן מקיף ושלם יותר.

ליהנות מביטוח שמחויב לרווחה שלך

חשוב שנזכור, הבנק מגן בראש ובראשונה על האינטרסים שלו. לכן, גם הביטוח לרוב יגן בעיקר על סיכוני הבנק. כדי לנהל את סיכוניך ביעילות, כאשר רווחתך מהווה את השיקול העיקרי, חשוב להסתייע באיש מקצוע שיספק לך ייעוץ ראוי ויסייע לך להתאים פוליסה המותאמת לצרכיך.

כך, מחוץ לבנק, ממתין לך פתרון מקיף, גמיש ומשתלם יותר שיעניק לך יציבות ושקט נפשי לאורך כל תקופת החזר המשכנתא.

עבור רובנו, מדובר בעסקה המורכבת והיקרה ביותר שנעשה בחיינו, לכן, חשוב שנגן על עצמנו מכל הכיוונים עם המוצר הביטוחי המתאים ביותר.

מידע נוסף לעיונכם: