נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

ביטוח מנהלים או קרן פנסיה

כאשר מדובר על הפרשות לגמלאות, לעיתים ישנו בלבול מושגי וחוסר הבנה, לגבי המסלולים השונים של ביטוח מנהלים או קרן פנסיה וההבדלים ביניהם. חוק פנסיית חובה הסדיר את חובת ההפרשות לגמלאות של העובדים ושל מקום העבודה, בהתאם לאחוזים קבועים בחוק, של כל הצדדים. את ההפרשות ניתן לבצע לחסכון ארוך טווח במסלולים השונים של ביטוח מנהלים או קרן פנסיה מסוימת.

תקנון או חוזה

קרנות הפנסיה פועלות בהתבסס על תקנון של הקרן שכל החוסכים בקרן חתומים עליו. ביצוע שינויים בתקנון של קרנות הפנסיה השונות, הינם בסמכות גוף הפיקוח על הביטוח, במשרד האוצר והחלטותיו מחייבות, את כל העמיתים שבקרן. ביטוח מנהלים פועל על בסיס חוזה אישי, בין החוסך וחברת הביטוח. שינויים במסלול החיסכון הביטוחי, יכולים להיעשות בהסכמת המבוטח בלבד. גם הכיסוי לאובדן כושר העבודה שהמסלולים הללו מספקים הוא שונה. ביטוח מנהלים מכסה את המבוטח לאובדן הכושר בתחום מקצועי ספציפי והכיסוי של קרן הפנסיה לאובדן כושר העבודה, נוגע לכל עבודה סבירה אפשרית. גם בנוגע לנושא של ביטוח מנהלים גירושין וחלוקת החסכונות בפרידה, יש הבדלים במסלולים. להבנה טובה יותר של נושא ביטוח מנהלים גירושין מול קרן פנסיה בגירושין, צרו קשר כאן באתר, עם המומחים של זרקור סוכנות ביטוח.

חיסכון פנסיוני לעצמאים

חוק הפנסיה החדש ב2017 נועד להגביר את ההפרשות לחיסכון פנסיוני בקרב עצמאים. בחקיקה הוגדר סכומי ההפקדה, עבור ביטוח פנסיה לעצמאים בהתאם למחזור ההכנסות. ביטוח פנסיה לעצמאים כולל אפשרות למשיכת דמי אבטלה בתנאים מסוימים, מתוך החיסכון שנצבר בתוכנית ביטוח מנהלים או קרן פנסיה אחרת.

מידע מפורט לגבי היתרונות של ביטוח מנהלים או קרן פנסיה

כאשר מדובר על ביטוח פנסיה לעוזרת בית החוק הגדיר, את ההפרשות המחייבות את המעסיק והעובד. החובה להפריש ביטוח פנסיה לעוזרת בית ללא חשבון פנסיוני קודם, מתחילה שישה חודשים מתחילת עבודה. כאשר העוזרת כבר מחזיקה ביטוח מנהלים או קרן פנסיה פעילה, חובת ההפרשה היא מידית. המשך ההפרשות עבור ביטוח מנהלים מעל גיל פרישה דורש, את הסכמת החברה המנהלת. אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי הנושא של, ביטוח מנהלים מעל גיל פרישה או כל נושא ביטוחי אחר, אנחנו בזרקור סוכנות ביטוח נשמח לסייע. צרו אתנו קשר, כבר היום כאן באתר או בטלפון.

מידע נוסף לעיונכם: