נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

ביטוח בריאות פרטי: ביטוחי הבריאות בישראל מחולקים לשני סוגים עיקריים: ישנו ביטוח הבריאות של קופות החולים שבו כל אזרח ישראלי מחויב להיות בהתאם לתשלומי הביטוח הלאומי, כאשר לביטוח זה עצמו ישנה תת הגדרה של חלוקה בין הביטוח הבסיסי של קופת החולים לבין השב״ן דהיינו שירות בריאות נוסף, או בהגדרתו המוכרת: ביטוח משלים שהוא בעצם ביטוח רפואי משודרג המוצע על ידי קופות החולים כחבילה נוספת לחבילה הבסיסית. במקביל, ישנם ביטוחי בריאות משודרגים המוצעים על ידי חברות הביטוח הפרטיות. ביטוחים אלה באים בנוסף לביטוח הבריאות הבסיסי של קופת החולים ואינם יכולים להחליף אותו.

ביטוח בריאות פרטי מה זה 

כאמור, לכל אזרח בישראל ישנו כיסוי ביטוחי רפואי באחת מקופות החולים. ביטוח זה מבטיח כי כל אדם יוכל להתאשפז בבתי החולים במידה ויהיה לו צורך בכך ומימון ימי האשפוז יהיה על ידי קופת החולים שלו. ביטוח זה גם מאפשר לכל אדם לקבל ייעוץ רפואי מרופא המשפחה ועוד מגוון שירותים הניתנים על ידי קופת החולים, רובם שירותים רפואיים במקרים אקוטיים של פציעה או מחלה פתאומית. ביטוח בריאות פרטי הן כשמדובר על שירות בריאות נוסף של קופות החולים והן כשמדובר על הביטוחים הרפואיים הפרטיים המוצעים על ידי חברות הביטוח הפרטיות, מספקים מגוון שירותים רפואיים רחב שאינו כלול בביטוח הבריאות הבסיסי.

ניתן למנות בתוכם החזר ומימון תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות, התחייבות למימון ניתוחים אצל מנתחים פרטיים, כיסוי בדיקות הדמייה יקרות, פיצוי במקרה של גילוי מחלה קשה או תאונה. אחד הנספחים הכי רלוונטיים בביטוחי הבריאות הפרטיים הינו הנספח האמבולטורי. נספח זה כולל בתוכו את כל הפעולות הרפואיות המתבצעות מחוץ לכתלי בית החולים, כגון ייעוצים רפואיים במסגרת פרטית, בדיקות היריון, או בדיקות לאבחון בעיות קשב וריכוז.

חלק מביטוחי הבריאות מכסים גם טיפול פסיכולוגי תחת הגדרת נספח אמבולטורי. ביטוח בריאות לטיפול פסיכולוגי יכול להיות ההבדל בין האם ללכת לטיפול או לוותר עליו למרות נחיצותו, בשל עליותיו הגבוהות. בנוסף לביטוח הבריאות, ניתן לרכוש גם ביטוח חיים. ביטוח בריאות וחיים מוצעים כחבילות משתלבות על ידי חברות הביטוח הפרטיות, כאשר ביטוח זה מאפשר למוטבי הנפטר לקבל סכום כסף עליו הוא היה מבוטח. ביטוח בריאות וחיים נחשבים שניהם לביטוחים חשובים מאוד

מידע נוסף לעיונכם: